Xiaomi Redmi 4A - найдешевший телефон від виробника. Від нього не очікують надпродуктивності чи високої якості деталей. У цій статті ми надали огляд Redmi 4a з точки зору його продуктивності та начинки, а також приділили трохи уваги зовнішньому вигляду.

Зовнішній вигляд
Корпус повністю пластиковий. Який саме полімер використаний - не відомо. За тактильними відчуттями, на полікарбонат поверхня не схожа, швидше за все, це ударостійкий ABS. Покриття гладке, але не слизьке. Пристрій продається у двох кольорах: золотому та рожевому. Передня панель в обох варіантах біла.

белый Xiaomi Redmi 4a, обзор бюджетника Redmi 4a

Пластик поганий тим, що з нього швидко злазить фарба. На поверхні з'являються потертості та окремі острівці, на яких немає покриття – на вигляд вони нагадують бруд. Щоб запобігти цьому, достатньо купити чохол для Xiaomi Redmi 4a.

Продуктивність
Продуктивність Xiaomi Redmi 4a не вражає. Телефон отримав чіпсет Snapdragon 425, який значно слабший за Snapdragon 625 -процесора, використовуваного компанією в 80% пристроях. Порівняння основних характеристик двох чіпсетів - у таблиці нижче.

 

Snapdragon 425

Snapdragon 625

Кількість ядер

4

8

Тактова частота, ГГц

1,4

2

Максимальна швидкість взаємодії з оперативною пам'яттю, МГц

667

933

Розмір напівпровідників, нм

28

14

Максимальна пропускна спроможність пам'яті, Гб/с

5,3

7,45

 

Таблиця доводить, що представлена модель телефону мінімум в 1,5 рази слабша за будь-яку іншу модель бренду. Також не порадує, що пристрій доступний лише в одному варіанті оперативної/постійної пам'яті - 2/32 ГБ.
Цифри виглядають надто страшно. Ми вирішили протестувати смартфон і зрозуміти, на що він справді здатний.

Можливості бюджетника: тести на бенчмарках та в іграх
У GeekBench телефон набрав 1700 балів у багатоядерному режимі. Приблизно вдвічі більше набирають дорожчі пристрої виробника.
У "Танки" на максимальних налаштуваннях пограти не вдасться: при звичайній їзді частота кадрів складає 15-16 к/сек. У напружених моментах, коли телефону потрібно обробляти багато графіки, показник наблизиться до нуля. Комфортної гри можна досягти на мінімальних параметрах – тоді частота кадрів впевнено триматиметься на 50-60 fps.
У GTA San Andreas грати на «максималці» неможливо – частота кадрів не перевищує двох за секунду. На мінімальних налаштуваннях все працює добре.

Висновки
Смартфон точно не можна назвати ігровим. Ця модель базова, бюджетна. Вона добре підійде тим, кому не потрібно грати у важкі ігри на смартфоні або на ходу обробляти відео та фото у професійних додатках-редакторах. При використанні повсякденних програм (месенджерів, браузера тощо) користувач не відчує дискомфорту.

полный обзор Xiaomi Redmi 4a

На початку 2018 року гаджет коштує 3700 гривень. Точно за ту саму суму можна придбати Meizu M6 2/16Gb, що працює на процесорі Mediatek MTK6750N. Не вдаючись у докладні характеристики чіпсету, з упевненістю скажемо (це підтверджено досвідом користувачів), що цей процесор на порядок гірший за «Снапдрагон» хоча б тому, що сильно гріється. Також у категорії «від 3 до 4 тисяч гривень» представлені пристрої від Nokia, Huawei, Blackview, Dooge, але за характеристиками вони поступаються Xiaomi Redmi 4a.